Затверджено порядок роботи Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС)
- Yuriy Yuriy
- 24 мая 2023 г.
- 2 мин. чтения
Затверджено порядок роботи Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на чолі з Alexander Kubrakov продовжує будувати цифрову інфраструктуру відновлення. Зараз готуємо до запуску Геоінформаційну систему моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад. Або скорочено – ГІС. Порядок роботи системи сьогодні затвердив Уряд.
Геоінформаційна система забезпечує органи влади актуальними даними для прийняття управлінських рішень щодо відновлення та розвитку громад і регіонів. А також дозволяє моніторити та оцінювати виконання цих рішень.
Подібного інструменту в держави ще не було. ГІС забезпечує аналіз та візуалізацію цих даних у вигляді багатошарових мап: тут і соціально-економічні показники по кожній громаді, і дані щодо виконання цілей по регіональних планах і програмах розвитку.
До прикладу, в системі можна побачити розташування об’єктів, пошкоджених чи зруйнованих через збройну агресію, рівень доступу окремих громад до освітніх чи медичних послуг, динаміку зміни чисельності населення в окремих громадах та регіонах тощо.
Разом з Галузевою системою управління відновлення інфраструктури, ГІС в тому числі є складовою цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM, яка забезпечує моніторинг, управління та контроль за проєктами відновлення на всіх стадіях.
Крім того, ГІС інтегруватиметься з методологією пріоритезації проєктів відновлення, яку Міністерство розробляє спільно зі World Bank. А отже всі проєкти відновлення в DREAM контролюватимуться на відповідність національній, регіональній та місцевій стратегіям та планам відновлення.
Однак якщо головне питання на яке відповідає DREAM — це прозорість та мінімізація корупційних ризиків для ефективної та підзвітної відбудови, то ГІС є інструментом для розумної, заснованої на даних регіональної політики, яка є набагато ширшою ніж інфраструктурні інвестиції. Тому саме ГІС стане невід’ємною частиною нашого переосмислення Державної стратегії регіонального розвитку (насамперед для синхронізації з інструментам регіональної політики Євросоюзу) та подальшого розвитку ДФРР.
В основу роботи ГІС вже закладено європейські практики збору показників соціально-економічного розвитку для формування регіональної політики. Оновлені індикатори системи будуть гармонізованими з показниками систем країн Європи, що дозволить Україні отримати доступ до найкращих політик і програм фінансування ЄС.
Comments